Kriz Yönetimi

Crisis Management

Sürekli on-line olduğumuz bir dönemde şirketlerin de olası krizlere, tatsız sürprizlere hazır olması gerekiyor. Biz Weber Shandwick olarak hazırlıklı olma kültürünü önemsiyor, müşterilerimizin bu anlayışı en değerli varlıkları arasına almalarına yardımcı oluyoruz.

Çağımız her an online olma çağı… Şirketler potansiyel krizleri önceden hissedebilmek ve kriz anında hızlı bir şekilde cevap verebilmek için geleceği öngörebilmek durumunda.

Weber Shandwick olarak kriz ve sorun yönetimi ekibimizle,  tüm dünyadaki müşterilerimize; marka ve itibarlarını her durumda koruyabilmeleri için, bir “hazırlıklı olma kültürü” geliştirmeleri konusunda danışmanlık veriyoruz.

Krizlere mümkün olduğu kadar hazır olabilmeleri için, iş ortaklarımıza eğitimler düzenliyoruz. Sosyal medya kanallarında çıkabilecek krizler konusunda özgün ve gerçek zamanlı deneyimler yaratan, Weber Shandwick’in tescilli sosyal kriz simülatörü Firebell i içeren kriz simülasyon uygulamaları sunuyoruz.

Bunların yanı sıra yönetici ve liderleri, medya, yasa koyucular, yatırımcılar ve çalışanlar tarafından kendilerine yöneltilebilecek zor soruları yanıtlama konusunda hazırlıyoruz.

Bir kriz durumunda, iş ortaklarımızın her türlü konuya en kısa süre içinde yanıt verebilmeleri adına, 7 gün 24 saat uzman danışmanlık ve destek hizmeti sunuyoruz. Kriz sonrası süreçlerde de yaşanan krizin etkilerini en aza indirgemek için müşterilerimize desteğimizi sürdürüyoruz.

Dünya çapında şirketlere birçok farklı kriz konusunda destek veriyoruz.

Örneğin;

  • Yerel ve birden fazla ülkede pazara sunulan ürünlerle ilgili sorunlar; örneğin geri çağırma ya da pazardan çıkışlar
  • Müzakereleri, grevleri, sendikalaşma kampanyalarını, birleşmeleri ve fabrika kapanmalarını da içeren çalışan ilişkileri
  • Önemli hukuki itilaflar ve hükümet soruşturmaları, özellikle fikri mülkiyet hakları, rekabet, ayrımcılık, yolsuzluk ve uluslararası anlaşmazlıklar
  • Çevre, sağlık ve güvenlikle ilgili konular, kaynak bulma ve arz zincirleriyle ilgili sorunlar, doğal felaketler
  • Birleşme ve satın almalar, iflas ve yeniden yapılanma gibi finansal durumlar
  • Yönetim değişikliği, ücret konuları, ayrılmalar ve görevi suistimal gibi sorunlar
  • Veri kaybı, online kampanyalar ve hacking gibi dijital sorunlar.
Weber Shandwick’in kriz ve sorun yönetimi ekibi müşterilerinin marka ve itibarlarını her durumda koruyabilmeleri için, ‘hazırlıklı olma kültürü’ geliştirmelerini sağlar.