Weber Shandwick’in sosyal etki ekibi, Amaç Odaklı Veri konulu üçüncü İnovasyon Trendleri Raporu’nu yayınladı

Salı 27 Eylül, 2016

Kurumsal sosyal sorumluluk, sürdürülebilirlik ve sosyal meselelere odaklanan bir global ekibin bir çalışması olan Weber Shandwick Sosyal Etki birimi, yeni Amaç Odaklı Veri raporu ile sosyal etki çalışmalarının geleceğini şekillendiren makro trendlerin keşfine devam ediyor.

Beş bölümlük İnovasyon Trendleri Raporu’nun bir parçası olan bu üçüncü rapor; organizasyonların, stratejik veri odaklı iletişim ve hikaye anlatımı sayesinde sosyal ve çevresel hedeflerine ulaşmada amaç odaklı çözümlemeleri nasıl daha iyi kullanabileceklerini keşfediyor.

Amaç Odaklı Veri raporu, sosyal etkileşim, küresel kalkınma ve sürdürülebilirlik çalışmaları üzerine derin bir anlayışla veri bilimi ve iletişim know-how’ını birleştirebilen profesyoneller olarak nitelendirilen ‘Etkileşim Mühendisleri’ konseptini tanıtıyor.

İnovasyon Trendleri Raporu’nu hızla büyüyen Çözüm Ekonomisi – şirketlerin, vakıfların, sivil toplum kuruluşlarının ve devletlerin karmaşık sosyal sorunları multidisipliner ve ortak çalışmaya dayalı bir şekilde çözme girişimleri – hakkında farkındalık yaratmak ve iletişimi desteklemek için yaratıldı.

Tam raporu incelemek için buraya tıklayın.

Serimizdeki takip eden raporlar, insanların, organizasyonların ve sistemlerin pozitif değişimi yönlendirmek için oluşan birleşiminin nasıl dönüştüğünü inceleyen ilave trendleri keşfedecek.

Weber Shandwick’in Sosyal Etki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayın.