Weber Shandwick’in kriz simülasyonu ‘Firebell’, Adweek Project Isaac Ödülleri’nde ‘Yılın Halkla İlişkiler Keşfi’ seçildi

Salı 23 Eylül, 2014

Weber Shandwick’in tescilli kriz simülasyonu yazılımı ve krize hazırlık eğitimi ‘Firebell’, içeriğinde bulunan; medya, reklamcılık, pazarlama ve teknoloji sektörleriyle ilişkilendirilen özgün halkla ilişkiler tekniği, süreci ve yöntemi sayesinde 2014 AdweekProject Isaac’deki en iyi uygulamalar arasında yer alarak “Yılın Halkla İlişkiler Keşfi” seçildi.

Adweek Project Isaac Awards, medya, reklamcılık, pazarlama ve teknoloji sektörlerinde keşif niteliğindeki bu uygulamayı onurlandırırken; uygulamanın, markaların ve şirketlerin başarısı üzerindeki önemini de vurguladı.

Bugünün dijital iletişim dünyasında her şey bilinebilir ve paylaşılabilir; haliyle kötü haberler de hızla yayılabilir. Tek bir kötü etkinlik ya da Twitter postu hızla krize dönüşebilir. Weber Shandwick, tüm bunların önüne geçebilmek adına, 2010 yılında ilk interaktif multimedya kriz simülatörünü yarattı.

‘Firebell’ ile katılımcılar, sosyal medya kanallarının ve basın kuruluşlarının kurgularını barındıran, tamamı güvenli ve kontrol altında olan bir ortamda, markalarına ya da kurumlarına karşı gerçek zamanlı saldırılarla karşı karşıya geliyor. Weber Shandwick’in krize hazırlık uzmanları tarafından araştırmalar sonucunda hazırlanan eğitimlerin her bir oturumu, katılımcılara ve onların medya ortamlarına göre uyarlanıyor. Çalışma sonrasında ise Weber Shandwick ekibi, kurumun müdahale sürecini desteklemek ve bir sorun ya da krize karşı verilecek mesajları önceden hazırlamak için performans eksiklerini gösteren bir değerlendirme sunuyor.

Weber Shandwick, müşterilerin ve sosyal medya platformlarının gelişmekte  olan ihtiyaçlarını karşılayan, sonucunda müşteriler için daha kullanıcı dostu bir deneyim ortaya koyan ve kendileri için önemli olan kararlara odaklanmalarını sağlayan ‘Firebell’ platformunu 2013 yılında tamamiyle yeniden tasarlayarak piyasaya sürdü.

2010’da PR News “Yılın En İyi Yeni Dijital Uygulaması”, 2011’deki PRWeek “Yılın Halkla İlişkiler İnovasyonu Ödülü” de dahil pek çok ödül kazanan ‘Firebell’, farklı sektörlerden ödül almaya devam ediyor.

Ödül, ayrıca Weber Shandwick’in inovasyon konusunda uzun zamandır devam eden şöhretini ve bağlılığını yansıtıyor.

Weber Shandwick’in müşterilerine sunduğu diğer yenilikçi çözümler ise şöyle:

  • Mediaco; ödülü içerik yayınlama ve dağıtım uygulaması olarak markalara medya kuruluşları gibi kapsamlı ve yol gösterici bir yaklaşım sunuyor
  • Go Live; gerçek zamanlı üretim ve canlı yayın akışı imkanı sunan hizmet; müşteri etkinliklerinin erişimini ve etkisini artırarak canlı hikaye anlatıcılığı, yayın kalitesi prodüksiyonu ve sosyal yayıncılığı bir araya getiriyor
  • wpForGlass; Google Glass kullananlar için ilk WordPress eklentisi olarak WordPress bloglardan doğrudan yayınlamayı mümkün kılıyor.

 

Firebell hakkında daha fazla bilgi için lütfen firebell.webershandwick.com adresini ziyaret ediniz.