Weber Shandwick wpForGlass’ı Tanıttı

Pazartesi 09 Aralık, 2013

Weber Shandwick, Google Glass Explorer’ı kullanarak WordPress kullanıcılarının bloglarına doğrudan yayın yapmalarını sağlayan ilk WordPress eklentisini geliştirdi. Weber Shandwick’in Teknoloji ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Ozzy Farman ve Dijital Strateji ve Marka İnovasyonu Başkan Yardımcısı Greg Swan’ın liderliğinde gerçekleştirilen yeni wpForGlass, tüm Glass Explorer’lar için açık kaynak kodlu bir eklenti.

Teknoloji ve sosyal medya konularında kaynak olan haber sitesi Mashable wpForGlass inovasyonu için ilk değerlendirmelerinde hikayeler, fotoğraflar ve videolar gibi içeriklerin yeni teknoloji sayesinde medya organizasyonları ve blog sahipleri tarafından giyilebilir teknolojik ürünlerle gerçek zamanlı olarak paylaşılabileceğine dikkat çekiyor.

Ozzy Farman, ‘Mashable’a yaptığı açıklamada: “Anında çevrimiçi paylaşımda bulunmak için telefon ya da kamerayı kullanmak yerine, bu uygulamayı kullanmak çok daha kolay” dedi.

wpForGlass, Weber Shandwick’in inovasyon çalışmalarıyla ilgili geçmişinde ‘Etkileşim Çağı’nda müşterilerini desteklemek için geliştirdiği en son örnek. Şirketin diğer inovasyon çözümleri ise şöyle;

  • Ödüllü ve tescilli uygulamamız FireBell; müşterilerin eş zamanlı olarak katılabildiği online kriz simulasyonu olarak uygulanan, tatbikat niteliğinde bir çalışmadır.
  • Mediaco; içerik üretimi ve dağıtım uygulamaları, yayıncılığa kapsamlı bir yaklaşım getiriyor.
  • GoLive; canlı hikaye anlatımı, kaliteli yayın ve sosyal dağıtımı da kapsayan eş zamanlı üretim ve canlı yayıncılık imkanları sayesinde müşteri faaliyetlerinin etkisi ve erişim alanları genişliyor.

Greg Swan, “Gerçek zamanlılığı Giyilebilir Teknoloji Çağı’nda Yeniden Düşünmek” (Rethinking Real-Time in the Age of Glass) başlıklı makalesinde “Tüketicilerin çoğu akıllı telefonları ,akıllı saatleri ve akıllı gözlükleriyle  paylaşımlarda bulunurken aynı zamanda içeriklere de ulaşabiliyor. Markalar,  gerçek zamanlı olmak için görünümlerini  içerik yayıncılığı stratejilerilerine adapte ederek geliştirmeli” diyerek gerçek zamanlı pazarlamada wpForGlass gibi giyilebilir teknolojinin etkilerine dikkat çekiyor.

Google Glass ve diğer giyilebilen teknolojilerin kullanımı yaygınlaştıkca Weber Shandwick de gerçek zamanlı yayıncılığın sınırlarına giren  giyilebilir teknoloji çözümlerinin uygulama alanlarını  genişletmeyi amaçlıyor. wpForglass hakkında daha fazla bilgi almak ve eklentiyi yüklemek için http://labs.webershandwick.com adresini ziyaret ediniz.