Weber Shandwick ve Müşterileri, Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lions’da Onurlandırıldı

Pazartesi 24 Haziran, 2013

Weber Shandwick, 2013 yılında Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Grand Prix (Büyük ödül) alan ve birden fazla Gold Lion ödülü kazanan tek halkla ilişkiler firması oldu.

60. yılında olan Cannes Lion Uluslararası Yaratıcılık Festivali, yaratıcı iletişimde başarı kriterlerinin de belirleyicisi oluyor.

Weber Shandwick, müşterileri ve ajans ortakları aşağıdaki kategorilerde Cannes Lion kazandı:

Cyber Grand Prix ve Gold PR Lion (Tüketici Ürünleri Kategorisi): DraftFCB New York ortaklığıyla 100 gün boyunca yürütülen OREO ‘Daily Twist’ kampanyasıyla gerçek zamanlı dijital bir kampanya yürütüldü. Yürütülen kampanyada her gün gündemdeki olaylar, popüler kültür haberleri, tarihteki dönüm noktalarıyla dünyada kutlanan özel günler yer aldı.

Gold PR Lion (Kriz ve Sorun Yönetimi Kategorisi): İngiltere’deki  The Design and Technology Association adına Weber Shandwick tarafından “We Believe in D&T” lobicilik kampanyası yürütüldü. Parlamenterler koalisyonunun şekillendirilmesi, fikir önderleri, yasa koyucu ve iş dünyasından desteklerin kullanımıyla kampanya geliştirildi. Kampanyada The Design and Technology Ascociation tarafından toplanan imzalar, Eğitim Bakanlığı tarafından ulusal müfredatta kanun hükmü olarak kabul edildi.

Bronze PR Lion (En iyi Sponsorluk Kullanımı Kategorisi): 2012 Londra Olimpiyatları’nda EDF Energy’nin “Energy of the Nation” kampanyası yer aldı. Kampanya ile EDF Energy-London Eye’da dünyanın sosyal medya ile beslenen ilk ışık şovu gerçekleştirildi ve EDF Energy’nin London 2012’de yerel sponsorlar arasında başı çekmesi sağlandı.

Weber Shandwick Cyber Lion kategorisinde (Dernekler, Halk Sağlığı ve Güvenliği, Toplumsal Farkındalık Mesajları kategorilerinde) W.K. KELLOGG Foundation America Healing Program ve EDF Energy Teknoloji ve Üretim kategorilerinde PR Lions adaylığıyla elemeye kalanlar listesinde de yer aldı.