Weber Shandwick Sosyal Etki Ekibi Her zaman Şeffaflık konusundaki ikinci İnovasyon Trendleri Raporunu yayınladı

Salı 09 Şubat, 2016

Weber Shandwick Sosyal Etki ekibi Kurumsal sosyal sorumluluk, sürdürülebilirlik ve sosyal konuların kesiştiği noktada çalışan global bir takım olarak, yeni çıkardığı Sürekli Şeffaflık Raporuyla sosyal etki çalışmalarının geleceğini biçimlendiren kilit önemdeki makro trendleri araştırmaya devam ediyor.

Beş bölümlük Inovasyon Trendleri Raporları dizisinin bu ikincisinde şeffaflığın güven oluşturma ve itibar ile şirketler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, vakıflar ve resmi kurumlar adına faaliyette bulunma hakkı konularındaki rolü inceleniyor. Raporda insanların –tüketiciler ve savunucular olarak- daha fazla şeffaflık yolundaki yeni beklentileri mercek altına alınıyor. Raporda ayrıca kuruluşların kalabalık bir ortamda dikkat çeken ve yeni şeffaflık çağında öncü olacak iletişim programlarını nasıl tasarlayacakları konusunda içgörüler ve bir yol haritası veriliyor.

Takım İnovasyon Trendleri raporlarını şirketlerin, vakıfların, kâr amacı gütmeyen kuruluşların ve hükümetlerin karmaşık sosyal sorunları çözme amaçlı disiplinlerarası ortak çabaları olarak tanımlanan ve hızla gelişen Çözüm Ekonomisi çerçevesinde farkındalık yaratacak ve diyalog başlatacak bir kaynak olarak hazırladı.

Tüm rapor için tıklayınız.

Dizinin sonraki raporlarında insanların, organizasyonların ve sistemlerin pozitif değişiklik yaratmak için bir araya gelme şekillerini değiştiren ek trendleri inceleyeceğiz. Raporlar dizisinin geniş kapsamlı bir özeti aşağıda yer almaktadır.

Weber Shandwick sosyal etki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.