Weber Shandwick, müşterileriyle birlikte 2018 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde 10 kategoride ödül kazandı

Çarşamba 27 Haziran, 2018

Weber Shandwick; 2018 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde müşterileriyle birlikte 3 altın, 4 gümüş ve 9 bronz olmak üzere 16 Lions ödülüne layık görüldü. Firmanın Marka Deneyimi ve Aktivasyonu, Yaratıcı Veri, Doğrudan, Film, Açıkhava, Basım ve Yayıncılık, Halkla İlişkiler, Radyo & Ses ve Sosyal Medya & Influencer gibi çeşitli kategorilerdeki çalışmaları ile yer aldı. Weber Shandwick, bir Bronz Aslan ödüllü eğitim uygulaması olan Studytracks çalışmasıyla Mobil kategoride lider ajans statüsünü elde eden tek Halkla İlişkiler firması oldu.

Bu yıl Halkla İlişkiler kategorisinin ötesine geçerek, disiplinin ve çalışmanın gücünü ve boyutsallığını gösterdiklerini belirten Weber Shandwick Başkanı Gail Heimann sözlerine şöyle devam etti: “Bu sene girdiğimiz her kampanyada yer alan stratejik düşünce, hayal gücü ve beceriden gurur duyuyorum. Tüm iş ortaklarımıza ve iş Cannes Lions organizasyonuna teşekkür ederiz. ”

Weber Shandwick, Mc Cann Paris tarafından yönetilen “Bordeaux 2050’’ için ‘’L’Association des Journalistes Environnementaux ve McCann New York tarafından yönetilen “First Responders First”, “Answering the Call” kampanyalarıyla Lion ödüllerini kazandı. Weber Shandwick’in partneri olan 3PM Ajansı ise Wieden + Kennedy New York tarafından yönetilen ABInbev: “Dilly Dilly’’ ve David Miami tarafından yönetilen Budweiser’ın ‘’Stand By You’’ projesiyle Lions ödülleri almaya hak kazandı. Festival boyunca, firma ve firmanın müşterileri tam 14 farklı kategoride 47 defa kısa listeye kaldı.

 Weber Shanwdick Uzmanları, hem jüri hem de yarışmacı koltuklarındaydı

Bu yıl gerçekleştirilen Cannes Lions Festivali’ne Titanyum jüri koltuğunda oturan Gail Heimann ve üç Weber Shandwick yöneticisi Halk İlişkiler sektörünü temsilen katıldı. Heimann, daha önce 2015 yılındaki Glass Lions’un açılış konuşmasını gerçekleştirdi ve 2012 yılında Halkla İlişkiler jürisi başkanıydı.

Weber Shandwick Fransa Genel Müdürü, Arnaud Pochebonne, Weber Shandwick Çin Başkanı ve Asya Pasifik Yaratıcı & Inovasyon Müdürü Darren Burns, Weber Shandwick Hindistan CEO’su Valerie Pinto Halkla İlişkiler kategorisindeki diğer jüri üyeleriydi. Jüriler hakkında daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Firma, aynı zamanda her sene gerçekleşen ve genç yeteneklere uluslararası arenada meslektaşlarıyla yarışmasına fırsat veren Young Lions PR’a da katıldı. Firmayı, Weber Shandwick Fransa’dan Kıdemli Stratejik Planlamacı Jean Paoli ve Danışman Raphaële Brachet temsil etti. Yaptılkarı çalışmalarının sonucunda evlerine Gümüş Lion ödülleriyle döndüler.

La Croisette’de Motive Edici Sohbet

Weber Shandwick’in ana şirketi Interpublic Group, ticarette kadın liderliğini kutlamak ve kadınların bugün karşılaştığı sorunlara odaklanmak üzere 8. Kadınlar Kahvaltısı organizasyonunu Cannes Lions Festival’i sırasında düzenledi. Kahvaltıda aktivist Gloria Steinem, #MeToo hareketinin kurucusu Tarana Burke ve diğer önde gelen organizasyonların yanı sıra Amazon, Facebook ve New York Times temsilcileri ile oturumlar gerçekleştirildi. Kahvaltı sırasında Heimann, Mattel’in 2017 kadın eskrimci Barbie™ ürününün ve Festival’de PR Kategorisinde finale kalan “True Representation” kampanyasının ilham kaynağı olan bronz Olimpiyat madalyası sahibi eskrimci Ibtihaj Muhammad ile röportaj yaptı.

Ayrıca, Weber Shandwick’in Global Kreatif Başkanı Tom Beckman, reklam ve pazarlama endüstrisinin topluma iyi yönde katkı sağlayabileceği yeni yolları görüşmek üzere bir grup kreatif lideri bir araya getiren ve Cannes Lions ve Dot Dot Dot’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir hackathona katıldı. Weber Shandwick Kreatif İcra Yöneticisi Jenna Young, Brand Innovators ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve kreativiteyle  teknolojinin kesişiminden söz ettiği bir oturuma katıldı. Kreatif İcra Yöneticisi Peter Matheson Gay ve EVP ve Global Dijital Sağlık Yöneticisi Stacey Bernstein da Cannes Digital Pass abonelerine yönelik bir dijital yayın olan Cannes TV’de Lions Health’e ilişkin trendler konusunda yorumda bulundu.