Weber Shandwick, mobil pazarlama ajansı Flipside’ı satın aldı

Salı 13 Eylül, 2016

Weber Shandwick, mobil pazarlama konusunda uzman olan dijital ajans Flipside’ı mobildeki strateji, deneyim ve iş dönüşümünü geliştirmek amacıyla satın aldı.

Bu satın almayla Weber Shandwick, sosyal medya, marka yayıncılığı ve bütünleşik medyadaki global deneyimini, Flipside’ın mobil platformlardaki uzmanlık, yaratıcılık ve teknik hizmetleriyle birleştirdi. Weber Shandwick, Flipside ile birlikte, B2C ve B2B pazarlama uzmanları için içerik, topluluk ve ticareti harmanlayan tam ölçekli dijital hizmetler sunacak.

Weber Shandwick CEO’su Andy Polansky, “Müşterilerimiz mobil platformlardaki pazarlama faaliyetlerini yeniden düzenledikleri için odak noktamız onlara en yaratıcı ve değişim sağlayabilecek çözümleri sunmak. Flipside’ın yaratıcı ve teknik uzmanlığı Weber Shandwick’in içerik pazarlaması ve sosyal medya konularındaki liderliğini destekleyecektir.”’

Flipside, dünyadaki en büyük global markalar için mobil uygulamalar geliştirmekte ve dijital deneyimler tasarlamaktadır. Londra’daki ana merkeziyle birlikte Guildford’da da bir ofise sahip olan Flipside aynı zamanda stratejik yönetim ve teknoloji planlaması, sosyal medya yönetimi, mobil merkezli pazarlama iletişimi alanlarında da hizmet vermektedir.