Weber Shandwick, markaların “K Jenerasyonu” ile nasıl etkileşim kurduğunu öğrenmek için öncü profesör ile işbirliğine gidiyor

Salı 19 Nisan, 2016

Weber Shandwick; Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi Üyesi, London College Üniversitesi Fahri Profesörü , tanınmış ekonomist, yazar ve stratejist Prof. Noreena Hertz ile stratejik ortaklığa gittiğini duyurdu.

18 Nisan tarihinde Adweek Europe IPA Stage’de resmen yayınlanan ortaklık, Hertz’in K Jenerasyonu (“K” harfi Açlık Oyunları filminin baş kahramanı Katniss Everdeen’den gelmektedir) olarak adlandırdığı 14-21 yaş grubu hakkında yaptığı kapsamlı çalışma üzerine olacak.

Hertz’in çalışmaları geleceğin tüketicileri ve çalışanları olacak bu jenerasyonun bir önceki dönemlere göre daha farklı bir zihniyete ve tüketim davranışlarına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Hertz’in K Jenerasyonu çalışması son bir yılda Çin, ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya çapında büyük yansıma buldu. Çalışma ayrıca Dünya Ekonomik Forumu ve Google Zeitgeist gibi önemli platformlarda da yer aldı.

Konuyla ilgili olarak Prof. Hertz “Markalar ve kurumların bu önemli demografik grubu anlamasına yardımcı olmak için Weber Shandwick ile yaptığımız işbirliğinden çok memnunum” dedi

Prof. Hertz için ilham verici bir kanaat önderi ifadesini kullanan Weber Shandwick Avrupa, Ortadoğu ve Afrika CEO’su Colin Byrne “Hertz’in K Jenerasyonu üzerine yaptığı çalışmalar üst düzey medya, şirket ve markaların ilgisini topladı.Bu yeni nesili anlamak ve Y Jenerasyonundan farkını ayırt edebilmek, şirketlerin ve markaların gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmemesinin anahtarıdır.