Weber Shandwick kurumların dönüşüm süreçlerine destek verecek global danışmanlık hizmetini duyurdu

Çarşamba 24 Ekim, 2018

Weber Shandwick; dönüşüm konusunda uzmanlaşmış küresel bir yönetim danışmanlığı sunan United Minds firmasını lanse etti. United Minds bugünkü hızlı bozulma döneminde, üst düzey yöneticilerin, veriye dayalı stratejiyi ve yaratıcı iletişim çözümlerini birleştirmesine ve sürecin her aşamasında paydaşları kaynaştırarak pozitif ve kalıcı bir değişim sağlamasına yardımcı olacak.

Dönüşümün bir zamanlar nihai ürün veya sonuç olarak görüldüğünün, ancak bugün liderler tarafından sürekli olduğunun kabul edildiğini belirten  Weber Shandwick CEO’su Andy Polansky, buna rağmen dönüşüm yönetimi girişimlerinin yüzde 75’inin başarısız olduğunun altını çizdi. Polansky konuşmasına şöyle devam etti: “Özünde başarılı bir dönüşüm, insanların inanabileceği bir vizyon gerektirir. United Minds başarılı bir dönüşüm sağlamada benzersiz bir yeteneğe sahip. Çünkü iş sonuçlarını yönlendirmek için gerekli değişikliği tanımlamaya yardımcı olur. Paydaşları ortak bir vizyon etrafında hizalar ve ardından kalpleri ve zihinleri değiştiren yaratıcı programların iletişimlerini yürütür”

United Minds, bünyesinde bulunan bir çok uzman, yönetim danışmanı, stratejist ve veri bilimcinin yanı sıra dönüştürücü sonuçlar almak için küresel iletişim ağı ve ve yaratıcı ekibinden de faydalanacak. Danışmanlık hizmetinin yanı sıra; Weber Shandwick’in sahip olduğu küresel Çalışan Bağlılık ve Değişim Yönetimi uygulamasını Prime Weber Shandwick’in bünyesinde yer alan yönetim danışmanlığı şirketi İsviçre’li United Minds’la birleştiriyor.

United Minds daha önce Weber Shandwick Çalışan Katılımı ve Değişim Yönetimi Ülke Müdürü görevi yapmış olan ve Mercer Delta Danışmanlık Şirketi ortağı olan Kate Bullinger tarafından yönetilecek. Daha önce McKinsey, Company, Proctor & Gamble ve eBay Şirketleri’nde üst düzey görevler icra eden ve daha sonar United Minds İsviçre CEO’su olan Thomas Areskoug, United Minds’in dünya çapındaki iş stratejisinden sorumlu olacak.

Şirketleri bugün hiç olmadığı kadar bir tempoyla ve değişim ölçeği ile uğraştıklarını belirten Bullinger, sözlerine şöyle devam etti: “Biz de kalıcı iş sonuçları elde etmek ve dönüşüm programlarını tamamlamak için; birleşme ya da yeniden yapılanma yoluyla yönetme, liderlik ve çalışanların yeni bir iş stratejisi etrafında bir araya getirilmesi ya da bir kriz sonrası kültürel sorunların adreslenmesi olsun, müşterilerimizle iş birliğinde bulunacağız”

United Minds’ın yönetim danışmanları kadrosu, Weber Shadwick’in küresel ağında yer alan; araştırma, analitik, iletişim ve yaratıcı kaynakların sağladığı ek becerilerle onlarca yıllık iş stratejisi, organizasyonel etkinlik, paydaş uyum uzmanlığı tecrübesini, müşterilerin yaşadığı zorlukların üzerinden gelmesi için bir araya getiriyor.

Danışmanlık şirketinin Sektör Danışma Konseyi, aralarında State Street eski CHRO’su Alison Quirk, Korn/Ferry International eski Kurumsal İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CMO’su Don Spetner, General Electric eski CCO’su Gary Sheffer ve BCG Sweden eski başkanı Per Hallius’ın da yer aldığı özel uzmanlığa sahip deneyimli profesyonellerden oluşuyor.

Polansky, “Weber Shandwick’te çalışmamız her zaman için paydaş bağlılığına dayanıyor. Kurumsal ve değişim yönetimi uzmanlarımız tarafından sağlanan liderlik danışmanlığından davranış değişikliğine ilham veren ödüllü kreatif kampanyalarımıza kadar ortak değerli, vizyonu ve stratejiyi sunmak üzere organizasyonun her seviyesinden paydaşı sürecin içerisinde dahil edebiliyoruz.” dedi.