Weber Shandwick, Kolombiya’da ve Latin Amerika’da Artan Müşteri Taleplerini Karşılamak için Bogotá Ofisini Açtı

Salı 08 Mayıs, 2018

Weber Shandwick, Latin Amerika’daki etkinliğini artırmak ve bölgedeki lokal ve çokuluslu şirketlerin artan talebini karşılamak için Bogotá ofisini açtı. Bölgedeki çalışmalar Genel Müdür Paula Restrepo tarafından yürütülecek. Firmanın Arjantin, Şili, Peru, Kolombiya, Brezilya ve Meksika’da olmak üzere; ortalama 200’ün üzerindeki çalışanı bulunuyor. Bogotá ofisi ayrıca Weber Shandwick ve Kolombiya Cumhuriyeti arasında uzun zamandır devam eden bir ilişki üzerine inşa edildi. Weber Shandwick Bogotá ofisi; Interpublic Reklam ve Pazarlama Ajansı McCann ile işbirliği yaparak, müşteri hizmetlerinde optimum işbirliği ve verimlilik elde etmeyi amaçlıyor.

Dönemin Kolombiya Devlet Başkanı Virgilio Barco Vargas’ın 1986 seçimlerini kazanmadan önceki yıl Weber Shandwick New York ofisini ziyaret ettiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Jack Leslie “O dönemden itibaren şirketimiz ile Kolombiya arasında özel bir bağ kurduk. Onlarca yıldır, Kolombiya’daki kurumlara ve liderlere tavsiyelerde bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz ve şu anda ülkemizde hizmet vermeye devam edip hizmetimizi genişletmek için heyecan duyuyoruz” dedi

Kolombiya’nın Latin Amerika’da hızlı büyüyen üçüncü ekonomi olduğunu ve önemli bir iş fırsatı için hazırlandığını belirten Weber Shandwick Latin Amerika Başkanı Laura Schoen: “Weber Shandwick, Kolombiya’da artan müşteri yatırımı ve ilgisini karşılayacak. Ayrıca Bogotá’daki varlığımız, Latin Amerika’daki kapasitemizi daha da güçlendirecek” dedi.