Weber Shandwick K jenerasyonunu konuşmak üzere Noreena Hertz’i Eurobest’te ağırlıyor

Persembe 13 Ekim, 2016

Weber Shandwick Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Başkanı Colin Byrne ünlü ekonomist, yazar ve stratejist Prof. Noreena Hertz ile birlikte Hertz’in çığır açan araştırması K Jenerasyonu hakkında konuşmak için 2-4 Kasım tarihleri arasında Roma’da yapılacak olan Eurobest Avrupa Yaratıcılık Festivali’nde kürsüye çıkacak.

TED’den Dünya Ekonomik Forumu’na kadar çeşitli platformlarda konuşmalar yapan ITN Ekonomi Editörü Hertz, araştırmasında K Jenerasyonu olarak adlandırdığı 14-21 aralığındaki yaş grubunu oluşturan “Genç Milenyum” kuşağını tanımlıyor. Hertz, ‘sosyal medyanın yerlisi’ olan bu jenerasyonun; uluslararası terörizm ve küresel ekonomik durgunlukla büyümelerinden dolayı tamamen farklı bir zihniyete sahip olduklarını belirtiyor.

Bir önceki nesille kıyaslandığında dikkate değer harcama gücü, farklı değer, inanç ve davranışlara sahip bu gençler; hali hazırda iş gücünde de yer alıyor.

“Markalar neden K Jenerasyonun dikkatini çekmeli?” başlıklı oturum, geleceğe meydan okuyan markalar için K jenerasyonunu anlama, bu yaş grubuyla etkileşime geçme ve yabancılaşmadan kaçınma gibi önemli konulara odaklanacak.

2 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Saati İle 15.00’da düzenlenecek olan oturumun detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.