Weber Shandwick iki lider dijital firmayla birlikte global veri, analitik, araştırma ve iyileştirmeleri sunuyor

Persembe 07 Aralık, 2017

Weber Shandwick, global veri bilimi, analitik, arama ve perfomance marketing yeteneklerini genişletmek amacıyla iki şirketi satın aldı. Firmalar;  izleyici kalitesi ve performans pazarlamasında uzmanlaşmış, tam kapsamlı bir dijital pazarlama ve teknoloji şirketi olan Resolute Digital ile Çin’de uzmanlaşmış veri bilimi ve iş zekası firması Bomoda. Hemen tamamlanan satın almala ile Weber Shandwick’in halkla ilişkiler uzmanlığına analitik ek yetenekler ile katılım ve entegre pazarlama da katıldı.

Weber Shandwick CEO’su Andy Polansky konuyla ilgili “Etkili iletişim stratejileri oluşturmak için verilerin ve etkili iletişimin önemi hızlanmaya devam ediyor. Her zaman değişimin hızına ayak uydurmaya odaklanıyoruz. Gerek Dijital Çözünürlük gerekse Bomoda’nın öne çıkan yetkinlikleri, Weber Shandwick’in müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu veri ve teknoloji çözümleri konusunda yenilik yapmaya devam etmesini sağlayacaktır” dedi.

“Mobil uygulamadaki değişiklikler önemli yollar açtı”

Weber Shandwick Dijital Direktörü Chris Perry ise mobil uygulamadaki değişikliklere dikkat çeken konuşmasındaMobil uygulamada büyük değişimler ve büyük sosyal ağlarda harcanan zaman; müşterilerin iletişim kurma, etkileşim ve satış konularında önemli yollar açtı.
Doğru ortaklıklar geliştirmeye, platformlar oluşturmaya ve verilerin toparlanmasına yardımcı olmak için patentli teknolojiden yararlanmaya devam ediyoruz.Resolute Digital ve Bomoda, paydaşlarımızın gelişimi ve liderliklerini sürdürmeleri için önemli araçlardır” dedi.

Resolute Digital,  Weber Shandwick’in önde gelen içerik özelliklerine “Etkin Arama”ve  “Performans Pazarlama” uzmanlığını ekliyor.

Merkezi New York’da yer alan Resolute Digital; web sitesi analizi, arama motoru pazarlaması, performans marketing, mobil ve web tasarımında uzman tam kapsamlı bir dijital pazarlama ve teknoloji ajansı olup, ilk Google Analytics sertifikalı iş ortakları arasındadır. Veri izleyici istihbaratı; müşteri kazanılması ve marka katılımına yönelik yaklaşım, dünyanın önde gelen şirketleri ve markaları için sofistike, dijital, mobil ve ücretli medya çözümleri sağladı.

Weber Shandwick’in bir parçası olarak bu misyonu dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize taşımak için sabırsızlanıyoruz”

Resolute Digital CEO’su Jarod Caporino ise gerçekleştirdiği konuşmadaOn yılı aşkın bir süredir Resolute Digital ekibi, entegre dijital pazarlama kampanyalarını kavramsallaştırma ve gerçekleştirme olanağının dijitalleşme sürecinde büyük katkı sağlamıştır. Şimdi de bu misyonu Weber Shandwick’in bir parçası olarak dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerimize taşımak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 Bomoda ve Weber Shandwick, Çin ve ötesindeki müşterilerine Yeni Teknoloji Veri Bilimini Getirdiler

 Influencer Marketing ve dijital ticaret alanlarında uzmanlaşmış olan New York merkezli Bomoda önde gelen veri bilimi ve ticari istihbarat şirketi.

Firma, Çin pazarında yapay zeka ve doğal dil işlemeye dayalı en sofistike sosyal veri platformlarından birini inşa etti. Çin’deki en büyük mobil ve sosyal platformlardan toplanan ve analiz edilen tüketici davranış verilerinden yararlanarak Çin’deki bir çok önde gelen markaya ve şirkete stratejik danışmanlık ve benzersiz very odaklı bilgiler sunacak.

Bomoda CEO’su Brian Buchwald: ‘Bugün; dijital pazarlamaya yönelik en yenilikçi yaklaşımların çoğu; ülkenin inanılmaz mobil ve sosyal tüketici tabanı göz önüne alındığında Çin’de doğuyor. Bomoda’nın, küresel markalara yardım etmek amacıyla; Çin pazarındaki tüketici davranışlarını ve satın alım kararlarını yönlendiren şeyleri anlamaktaki başarısından büyük gurur duyuyoruz. Weber Shandwick ile birlikte, yeniliklere devam edeceğiz ve veri bilimi, teknoloji ve insan küratörlüğünü birleştirerek, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için önemli verilerin ortaya çıkmasına yol açan yeni yaklaşımlar ve teknolojiler geliştirmeye devam edeceğiz “dedi.