Weber Shandwick, Holmes Report’un 2018 Global Yaratıcılık Indeksi’nde birinci sırada yer aldı

Çarşamba 21 Kasım, 2018

Weber Shandwick art arda iki kez Holmes Report’un Global Yaratıclık İndeksi’nde en üst sırada yer aldı. Weber Shandwick son 4 yılda 3 kez indeksin en iyi ajansı olma başarsını gösterdi.

Holmes Report 2018, yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında düzenlenen 25’ten fazla halkla ilişkiler, dijital ve pazarlama ödül programlarından gelen aday ve kazananları değerlendiriyor. Sıralamalar oluşturulurken ajansların tercih ettiği bir metolodoloji olan reklam odaklı etkinliklerde çoklu kategorilere yayılan halkla ilişkiler çalışmaları unsurları göz önüne alındı.

Bu yılın sıralaması GSK, Honeywell, Mattel, Royal Carribbean ve McDonald’s kampanyaları dahil olmak üzere küresel ağda ödül kazanan çalışmalara atfediliyor. Ayrıca, Weber Shandwick’in Iceland Foods ile ortaklaşa gerçekleştirdiği #toocoolforplastic kampanyası da Global Yaratıcılık İndeksinde en iyi küresel kampanyalar arasında 5. sırada yer aldı.

Bu yılın başlarında, #toocoolforplastic kampanyası ayrıca Holmes Report’un Washington’daki Global SABRE ödül töreninde Platinum Global SABRE ödülünü kazandı.