Weber Shandwick, Holmes Report tarafından düzenlenen Global SABRE Ödülleri’nde Yılın Ajansı seçildi

Cuma 27 Ekim, 2017

Miami – Dünyanın lider küresel iletişim şirketlerinden biri olan Weber Shandwick, Holmes Report tarafından hazırlanan Global SABRE ödül töreninde 2017 Yılının Global Ajansı seçildi. Weber Shandwick; 2017 yılının başında Asya PasifikKuzey Amerika  ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde de Holmes Report Yılın Bölgesel Ajansı ödüllerini kazandı. Firma ayrıca yılın en iyi küresel kampanyaları arasında yer alan ActionAid UK ve Alba Chunkuk’la yaptığı olağanüstü müşteri çalışmalarından dolayı iki Global SABRE ödülünü de almaya hak kazandı.

“Holmes Report tarafından bu yıl dünyanın büyük bölgelerindeki lider kuruluş olarak gösterilmemiz,  küresel ağımızın gücünü yansıtıyor – ofislerimiz genelinde tutkuyla ve istikrarlı bir şekilde müşterilerimize değer katan ekiplerimiz  çözüm odaklı stratejik iletişimi başarıyla uygulayan kişilerden oluşuyor “diyen Weber Shandwick Genel Müdürü Andy Polansky, konuşmasına “Dünyanın en etkileyici kampanyalarını yapmada ilham kaynağımız olan tüm ekiplerimize ve iş ortaklarımıza sonsuz tebrik ve teşekkürler” sözleriyle devam etti.

ActionAid İngiltere’nin Kenya’daki kadın sünneti hakkında farkındalık yaratan “#BrutalCut” kampanyası, The Holmes Report tarafından ilk 10’a girdi. 152 milyon kişi ve binlerce katılıma ulaşan kampanyayla 2 adet Cannes Lions ödülü alarak Weber Shandwick’in bu zamana kadarki en çok ödül alan kampanyası oldu.

Alba Chunguk’un Güney Kore’de değersiz olarak nitelendirilen ve kötü muamele gören part-time işçiler için Weber Shandwick’le birlikte düzenlediği  “Koreli part-time çalışanlara full-time saygılı olmak” isimli kampanyası, Holmes Report tarafından yılın en iyi 30 kampanyası arasından birinci seçildi. Kampanyada, part-time çalışanlara dikkat çekmek ve onları ödüllendirmek için ünlülerden de destek alındı. Kampanya; Asya Pasifik Mükemmellik Ödülleri’nde Yılın Kampanyası ve Asya Ödülleri 2017’de Gümüş ve Bronz ödüller de dahil olmak üzere uluslararası alanda çeşitli ödüller kazandı.

Yine bu yıl içerisinde Weber Shandwick The Holmes Report’un 2017 Küresel Yaratıcılık Endeksi’nde zirvede yer alarak son üç yıl içerisinde ikinci kez sektörün öncü yaratıcılık firması oldu. Weber Shandwick aynı zamanda 2017 yılı içerisinde PRWeek Yılın Global Ajansı ödülünü üst üste üçüncü  kez kazanırken Ad Age Agency A-List Standout’taki tek PR şirketi oldu.