Weber Shandwick, Holmes Report tarafından düzenlenen Global SABRE Ödülleri’nde Yılın Ajansı seçildi

Cuma 01 Kasım, 2019

Weber Shandwick, Holmes Report tarafından düzenlenen Global SABRE Ödülleri’nde 2019’un Global Ajansı seçildi. Firma, 2013 yılından bu yana dördüncü kez Holmes Report’un Yılın Ajansı ödülünü kazandı.

Sadece çağın sorunlarına değinmekle kalmayıp, aynı zamanda veri ve hedef odaklı çalışmalarla çözümler ürettiklerini belirten Weber Shandwick Başkanı ve CEO’su Gail Heimann şunları söyledi: “Bu yıl da Yılın Küresel Ajansı seçilmek, çalışma arkadaşlarımızın ve müşterilerimizin bu misyonu gerçekleştirmedeki çabalarını yansıtıyor. Bu onur hepimize ait.”

Global SABRE Ödülleri, bölgesel ve global ölçekte yılın en iyi iletişim ajanslarını seçiyor. Weber Shandwick 2017, 2015 ve 2014 yıllarında da Yılın Global Ajansı seçildi. Ayrıca 2019 yılının başında da Asya-Pasifik Bölgesi’nde Yılın İletişim Danışmanlığı Ajansı; Meksika, Fransa ve Benelüks Bölgesi’nde de Yılın Danışmanlık Şirketi ödüllerini kazandı. Bu ödüller doğrultusunda firma, The Holmes Report’un hazırladığı En Etkili 100 listesinde yerini aldı.

Weber Shandwick müşterileriyle birlikte ilk 40 kampanya arasında yer aldı

Weber Shandwick, müşterileri Bud Light ve Iceland Foods’la hazırladığı kampanyalarla yılın ilk 40 global kampanyası arasında yer alarak iki Global SABRE ödülü kazandı.

Weber Shandwick, müşterisi Iceland Foods marketler zinciriyle yaptığı çalışmalarla art arda iki yıl ödüllendirildi. Bu yıl, “The Christmas Advert That Never Was” (Asla olmayan Noel reklamı) çalışmasıyla SABRE ödülü kazandı ve zincirin çevreye odaklanan bu Noel reklamı güçlü bir medya kampanyası haline geldi. Weber Shandwick bu çalışmasıyla, Cannes 2019’da halkla ilişkiler alanında ödül kazandı.

Weber Shandwick, 2018 yılında #toocoolforplastic (#plastikiçinfazlahavalı) kampanyasıyla Iceland Foods ile birlikte Platinum SABRE ödülünün de sahibi oldu.

3PM Agency ve Weber Shandwick, müşterileri Bud Light ile birlikte, şehirdeki buzdolaplarına yerleştirilmiş özel bir Bud Light serisi yarattıkları “Zafer Dolabı” adlı kampanyayla Amerikan futbol takımı Cleveland Browns’un Ulusal Futbol Ligi’ndeki güçsüz durumunu onurlandırdı. Kampanya kapsamında, 2018 sezonunda takımın kazandığı ilk maçta, taraftarlar aynı anda bir şifreyle tüm buzdolaplarının kapısını açtı.

Bu yılın başında, 3PM Agency ve Weber Shandwick, Bud Light ile yaptıkları bu kampanya sayesinde iki Cannes Aslanı ve üç Clio ödülünün sahibi oldu.

#PRovoke19’da teknolojinin insanlık üzerindeki etkisi tartışıldı

Holmes Report’un her yıl düzenlediği PRovoke Global PR Zirvesi’nde Weber Shandwick Başkanı ve CEO’su Gail Heimann “Halkla İlişkiler Ekibi: İnsan yanlısı mı, değil mi?” konulu paneli yönetti. Panelde yenilik ve verimlilik arayışının insanlığı tehdit edip etmediği tartışıldı. Oturumda Weber Shandwick İnovasyon Direktörü Chris Perry ve yazar, medya teorisyeni ve etkili düşünce lideri Doug Rushkoff yer aldı.