Weber Shandwick, Global Yaratıcılık İndeksi’nde art arda üçüncü kez zirvede yer aldı

Cuma 15 Kasım, 2019

Weber Shandwick Holmes Report’un yıllık olarak açıkladığı, halkla ilişkiler sektöründeki yaratıcı çalışmaların nabzını tutan Global Yaratıcılık İndeksi’nde bu yıl üçüncü kez birinci sırada yer aldı. Bu başarı, aynı zamanda, Weber Shandwick’in son beş yılda dördüncü kez indeksin en iyi ajansı olarak nitelendirilmesini de sağladı.

2019 yılında sekizincisi düzenlenen Global Yaratıcılık İndeksi, yıl içerisinde dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirilen 25’ten fazla halkla ilişkiler, dijital ve pazarlama ödül programlarından gelen aday ve kazananları değerlendiriyor. Sıralamalar oluşturulurken ajansların tercih ettiği bir metodoloji olan reklam odaklı etkinlikler çoklu kategorilere yayılan halkla ilişkiler çalışma unsurları göz önüne alınarak hesaplanıyor.

Weber Shandwick’in bu yılki birinciliği, şirketin küresel ağda gerçekleştirdiği AB InBev, GM, HSBC, Iceland Food ve South Africa Tourism iş ortakları ile gerçekleştirdiği kampanyalarını da içeren birçok başarılı çalışmasına atfedildi. Weber Shandwick, aynı zamanda, Global Yaratıcılık İndeksi’nin “Yılın En İyi Uluslararası Kampanyaları” listesinde 5. sırada yer alan, Eisai Korea ve McCann Health Korea iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği “Who Sprinkled Salt on my Cake?” (Pastama Kim Tuz Döktü?) isimli artırılmış gerçeklik özellikli öykü kitabı ile de övgü aldı.

Weber Shandwick, geçtiğimiz ay Holmes Report’un Washington’daki Global SABRE Ödül Töreni’nde de “Yılın Uluslararası Ajansı” olarak nitelendirilmişti.