Weber Shandwick, Çok Uluslu Müşterileri için Kilit Pazar Olan Türkiye’de Faaliyetlerini Başlatıyor

Pazartesi 22 Temmuz, 2013

Weber Shandwick, önemli bir konuma sahip ve büyümekte olan Türkiye pazarı için İstanbul’da kurduğu yeni operasyonu yönetmek üzere Seda Yalçın’ı göreve getirdi. Grayling firmasından gelen Yalçın, Weber Shandwick Türkiye CEO’su olacak ve şirketin Avrupa – Orta Doğu – Afrika liderlik ekibinde yer alacaktır.

Seda Yalçın’ın Türkiye ve AB başkenti Brüksel’de yaptığı çalışmalarla halkla ilişkiler ve kamu ilişkilerinde 10 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Türkiye’de FusionTel’de çalışmış olan Yalçın, Avrupa Komisyonu dahilinde bir görevlendirme ile Brüksel’e yerleşmiş ve sonrasında Interel kamu ilişkileri danışmanlığı şirketinde çalışmıştır.

Grayling firmasının yönetiminde yer almak üzere 2010 yılında Türkiye’ye dönen Yalçın, ilk olarak kamu ilişkileri ve iş geliştirmeden sorumlu direktör olarak görev yapmış, sonrasında da ajansın ülke yönetimini üstlenmiştir. Seda Yalçın, pazarlama ve tüketici iletişimi, kurumsal iletişim ve kamu ilişkileri alanlarında birçok farklı şirkete danışmanlık vermiştir.

Yalçın; “Weber Shandwick ekibine katılmış olmaktan dolayı büyük heyecan duymaktayım. Türkiye, gelişen ekonomisi ve halkla ilişkiler ile kamu ilişkileri alanlarında sunduğu fırsatlar ile Weber Shandwick için büyük bir iş potansiyeli ortaya koymakta. Weber Shandwick’i kısa süre içerisinde Türkiye pazarının önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri haline getireceğiz,” şeklinde konuştu.

Weber Shandwick Kuveyt’te faaliyetlerine başlıyor

Weber Shandwick ayrıca, Kuveyt’te hayata geçireceği yeni oluşum ile, Orta Doğu’da bulunan Weber Shandwick ofislerinin sayısını Dubai, Abu Dhabi, Katar ve Mısır ile birlikte beşe çıkarmış oluyor. Kuveyt ofisi, iletişim sektöründe 10 yıllık bir deneyime sahip olan ve öncesinde ABD ve sonra Orta Doğu’da kreatif alanda kariyer yapmış olan Genel Müdür Rosie Muhanna tarafından yönetilecek. Rosie, kamu hizmetine olan inancı ile İnsan Hakları İzleme Komitesi ve özel ihtiyaçlara yönelik yerel merkezler için kamu yararına verdiği hayırseverlik hizmetlerini sürdürmektedir.

Weber Shandwick Avrupa – Orta Doğu – Afrika CEO’su olan Colin Bryne, görüşlerini “Avrupa – Orta Doğu ve Afrika ağımızı büyüyen pazarlarla daha fazla genişletiyor olmamız bizleri memnun ediyor” şeklinde ifade etmiştir.