Weber Shandwick, çok platformlu hikaye anlatıcılığını bir sonraki adıma taşımak amacıyla “That Lot’’ isimli kreatif ajansı satın aldı

Pazartesi 16 Temmuz, 2018

Weber Shandwick Londra menşeili “That Lot’’ isimli ödüllü kreatif ajansı satın aldı. Anlaşma kapsamında; Weber Shandwick, sahip olduğu bütünleşik iletişim, veri analizi ve stratejik iletişim çalışmaları tecrübesini That Lot’un sosyal odaklı, platform özelinde içerik üretimi özellikleriyle birleştirecek. 

“That Lot”un markalara ve işletmelere çok etkili ve yenilikçi kreatif içerik getirmekten ötesini gerçekleştirdiğini söyleyen Weber Shandwick CEO’su Andy Polansky “Bu yeni ortaklık, İngiltere ve diğer ülkelerde şirketimize yaratıcılık fişeğini nasıl alevlendirdiğimizin bir diğer örneği’’ dedi.

Weber Shandwick ve That Lot bu birleşmeyle, alanında uzmanlığa sahip en büyük konumuna erişiyor ve Avrupa Ortadoğu-Afrika Bölgesi’nde global müşterilere son teknoloji dijital çözümler sunuyor. Anlaşmanın kapsamı hakkında ayrıntılı bilgi henüz açıklanmadı.

Müşterilerinin birçoğu için sosyal medya üzerinden ulaşılmasını önemine vurgulayan Weber Shandwick İngiltere CEO’su Rachel Friend bu çalışmaların işe yaraması için gerçek anlamda etki yaratıldığından emin olunması gerektiğini söyledi. Friend sözlerine şöyle devam etti; ‘’Flipside işletmemizin de içinde bulunduğu hali hazırda sahip olduğumuz yetenek ve tecrübeyi birleştirerek sizlere sosyal medyaya olan bakış açınıza çığır açacak bir teklifimiz var’’ dedi.

That Lot’ın müşterileri arasında; Channel 4, B&Q, Jamie Oliver ve Have I got News For You gibi markalar bulunuyor. Ajans; aktör, yazar ve yönetmen, sosyal medya uzmanı David Schneider, Emmy Ödüllü yazar ve sosyal medya içerik sektör öncüsü David Levin ve David Beresford tarafından 2014 yılında kuruldu.

That Lot’un kapsamlı kadrosunda yaratıcı ekibin yanında; yazarlar, tasarımcılar, videografikerler gibi farklı yetenekler de bulunuyor. Proje müdürleri ve ekipler ise daha önce Bauer Media, News UK ve Global Radio’da çalışan Laure Tannenbaum tarafından yönetiliyor.

That Lot Kurucu Ortağı David Levin, “Müşterilerimizin doğru platformlarda yer almasını ve kitleleri ile ustalıkla bir araya gelmesini sağlamak için kitlelerin sosyal medyayı kullanma şeklini anlama ve adapte olma konusunda tutkulu, hatta biraz da takıntılıyız. Bu yöntemlerin büyük bir kısmı güçlü insan hikayeleri anlatmak üzerine. Weber Shandwick’in dünya çapında kitle araştırması, stratejisi ve verisi tarafından desteklenen kampanyalar oluşturma konusunda bu kadar iyi olmasını anlıyoruz. Bu nedenle işimizi geliştirmeye ve küreselleştirmeye devam etme konusunda yardımcı olmak için çok uygun bir ortak olduklarını düşünüyoruz.” dedi.

Weber Shandwick’in That Lot’u satın alması, şirketin 2016 yılında Londra merkezli mobil uzmanlık ajansı Flipside’ı satın alarak Londra operasyonunu önde gelen dijital uzmanlık alanında bir ağ merkezi haline getirmesinin ardından gerçekleşti. Weber Shandwick, dijital pazarlama şirketi Cappuccino’nun Mayıs 2018’de satın alınmasıyla birlikte Brezilya’da da dijital kreatif içerek imkanlarını artırdı. Weber Shandwick, veri ve analitik ve performans pazarlaması imkanlarını daha da artırmak üzere Bomoda ve Resolute Digital isimli önde gelen iki dijital şirketi Aralık 2017’de bünyesine kattı.