Weber Shandwick, 2018 ödüllerinde üst üste dördüncü kez PRWeek Yılın Global Ajansı seçildi

Çarşamba 16 Mayıs, 2018

Bu hafta Londra’da gerçekleştirilen 2018 PRWeek Global Ödüller töreninde Weber Shandwick, üst üste dördüncü kez Yılın Global Ajansı seçildi. Buna ek olarak, her iki ödülün tarihinde de ilk kez olmak üzere, PRWeek ABD de şirketi üst üste dördüncü kez Yılın Ajansı seçti. Şirket ayrıca müşterileriyle birlikte dört kampanya kategorisinde daha yer aldı. Weber Shandwick Başkanı Gail Heimann da iletişim alanında inovasyon ve yaratıcılık konusunda uzun yıllardır sergilediği üstün başarı nedeniyle Global Ajans Profesyoneli kategorisinde yüksek övgü aldı.

Weber Shandwick İcra Kurulu Başkanı Andy Polansky, “Her gün, her bölgede ekiplerimiz, örgütler ve toplumlar üzerinde etkiye sahip çalışmalar sunmak üzere yakın bir çalışma içerisinde. Uluslararası ölçekte bu türden bir ödülün sürekli olarak kazanılması, Weber Shandwick’in ortak çalışmaya dayalı global ağının ve müşteri ortaklıklarının gücünü yansıtıyor” dedi.

PRWeek Global Ödülleri, bölgeler üstü iletişimde en iyi kampanyaları, kişileri ve örgütleri ödüllendiriyor. Weber Shandwick, müşterileri ile birlikte farklı kategorilerdeki kampanyalarıyla ödül kazandı:

  • Honeywell Safety & Productivity Solutions ile gerçekleştirilen “Honeywell Goes Live to Drive Demand Worldwide” ile Global Entegrasyon kategorisinde ödül kazanıldı
  • MSD India ile gerçekleştirilen “Manyata: #DONTFORGETMOMS” ile Kamu Sektörü kategorisinde ödül kazanıldı
  • Hong Kong Psikososyal Rehabilitasyon Derneği ile gerçekleştirilen  “Facing Up to Schizophrenia: The Fight for Better Treatment, Support and Acceptance” ile Kamu Sektörü kategorisinde ödül kazanıldı
  • Iceland Foods ile gerçekleştirilen “#TOOCOOLFORPLASTICS” ile Sorunlar ve Krizler kategorisinde yüksek övgü alındı
  • Bayer Crop Science ile gerçekleştirilen “Youth AG-Summit: Inspiring the Next Generation of Agriculture Leaders” ile Global Etki kategorisinde yüksek övgü alındı

Heimann’ın Global Ajans Profesyoneli kategorisinde aldığı övgü, sektörü yeni bir bölgeye taşımasıyla tanınan Weber Shandwick başkanının başarılarla dolu kariyerinde kazandığı son övgü. Heimann, 2017 yılında The Holmes Report Bireysel Başarı Ödülünü kazanmıştı ve Diversity Journal Takip Etmeye Değer Kadınlar Listesinde yer almıştı. Her ikisi de, 20 yılı aşkın bir süredir sektörün sınırlarını zorlaması karşılığında kendisine verildi.  2016 yılında Heimann, iletişim alanında öncülerin bulunduğu PRWeek‘in yıllık Kadın Listesinde yer aldı. 2015 yılında, The Holmes Report‘un Yenilikçi 25 listesinde yer aldı. Daha öncesinde ise Advertising Age tarafından Takip Edilecek Kadınlar listesine eklendi.

Polansky, “Gail, yaptığımız her şeye yaratıcılığın dahil edilmesi ve bir sonraki adımın önünde olunması söz konusu olduğunda Weber Shandwick’in kuzey yıldızıdır. Gail’in çalışmalarımızda ve işimizde bir fark yaratmak için inovasyon tutkusunu ve iletişimin gücüne olan güçlü inancını görmek kolaydır” dedi.

2018 PRWeek Yılın Ajansı ödülleri, ajansın aralarında 2017 ve 2018’de Ad Age Ajans A Listesi ve 2017 yılında The Holmes Report Yılın Global Ajansı ödülü başta olmak üzere geçtiğimiz yıllarda kazanmış olduğu diğer birçok ödülün arasındaki yerini aldı.