PRWeek ‘Yılın Global Ajansı’ olarak Weber Shandwick’i seçti

Cuma 12 Mayıs, 2017

Weber Shandwick, Londra’da düzenlenen PRWeek Global Ödülleri’nde 2017’nin En İyi Global Ajansı seçildi. Üst üste üçünce kez bu ödüle layık görülen Weber Shandwick aynı zamanda PRWeek ABD’de Yılın Ajansı ödülünü kucakladı.

“Bu ödül, yaratıcılık ve inovasyonu tetikleyen global ağımızın ve ortak çalışmaya dayalı kültürümüzün gücünü gösteriyor.” diyen Weber Shandwick CEO’su Andy Polansky sözlerine şöyle devam etti: “Ödüllerle tasdiklenen bu başarı tüm dünyadaki ekiplerimiz için gurur verici. Her gün daha iyi işler yaratmamız için bize meydan okuyan müşterilerimize de teşekkür ediyoruz.”

PRWeek Global Ödülleri, uluslararası kuruluşların marka yaratma, güven oluşturma ve gelişime olanak sağlamadaki yüksek standartlarını gösteren dönüşümlü işleri onurlandırıyor ve 23 kategoriye yayılan ödüller tüm dünyadaki en iyi iletişim çalışmalarını ödüllendiriyor.

Weber Shandwick ve şirketin müşterileri, dünya standartlarındaki kampanyalarıyla yedi kategoride birçok ödül aldı. Ödüller arasında ‘Konu ve Kriz’ ve ‘Global Etki’ kategorilerinin yanı sıra Yılın Kampanyası ödülüne de layık görülen ve yapımcı koltuğunda Vibha Bakshi’nin yer aldığı belgesel “Daughters of Mother India” yer alıyor. ActionAid UK için hazırlanan “#Brutal Cut” kampanyası Kar Amacı Gütmeyen kategorisinde ödül alırken, Pearson için hazırlanan “The Alphabet of Illiteracy” ile Global Entegrasyon kategorisinde övgü ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödül kazandı. Şirket aynı zamanda Sonos için hazırlanan “Music Makes it Home” kampanyasıyla Global Halkla İlişkilerde Dönüm Noktası ödülüne layık görüldü.

Weber Shandwick, bu yıl PRWeek’in yanı sıra Advertising Age’in En İyi Ajans listesinde yer adı ve Holmes Report tarafından Kuzey Amerika’daki En İyi Ajans seçilerek iletişim sektöründe birçok ödüle layık görüldü. Bununla birlikte Holmes Report tarafından 2016 yılında Yılın Global Dijital Ajansı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde Yılın Dijital Danışmanı ödüllerini kucakladı ve 2016 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde en çok ödül kazanan halkla ilişkiler şirketi oldu.