İletişim Direktörleri’nin Değişen Medya Ortamına Bakış Açıları: Rising CCO V

Salı 24 Haziran, 2014

Weber Shandwick,  yönetim danışmanlığı şirketi Spencer Stuart ile işbirliği yaparak  ‘Yükselen İletişim Direktörleri’ (The Rising CCO V) araştırmasının beşincisini gerçekleştirdi.

Araştırma, iletişim araçlarının sayısının gittikçe arttığı ve her geçen gün dijitalleşen bir dünyada; Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika’daki iletişim direktörlerinin sorumluluklarının zaman içinde nasıl gelişim gösterdiğini ortaya koyuyor.

‘Yükselen İletişim Direktörleri’ araştırmamız, iletişim direktörlerinin dijital ve sosyal medyayı giderek artan oranda kendi departman yönetimleri ve sorumlulukları arasına eklediklerini; hatta dijital ve sosyal medya uzmanlarını işe aldıklarını gösteriyor.

Dahası, iletişim direktörlerinin yüzde 91’inin sosyal medyanın önemini diğer araçlardan daha fazla artırmasını beklediğini raporlamasıyla birlikte, sosyal medyanın gelecek birkaç yıl içinde direktörlerin işlerinde nasıl büyük bir etmen olacağını da gözler önüne seriyor.

Araştırma ayrıca CEO’ların geleneksel ve sosyal medyayı  farklı amaçlar için kullandıklarını;  bazı iletişim aktivitelerinde ise ikisinin bütünleştiğini ortaya çıkarıyor. İletişim direktörleri için sosyal ve geleneksel medyayı stratejik olarak ne zaman kullanmaları gerektiğini bilmek önemli bir fırsat.

Yükselen iletişim Direktörleri raporu için ve veri grafiği için tıklayınız.