CCO’lar için öncelik: Çalışan etkileşimi ve dijital iletişim

Cuma 07 Ekim, 2016

Spencer Stuart ve Weber Shandwick tarafından bu yıl altıncısı yapılan Rising CCO’s araştırmasına göre Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki Uluslararası Kurumsal İletişim Direktörleri (CCO), dijital iletişimin ve çalışan katılımının en önemli öncelikleri olduğunu belirtiyor. Hissedar aktivizmi ve siber saldırılarsa diğer gündem maddelerini oluşturuyor.

Araştırma dijital iletişimin, önümüzdeki 18 aylık sürede uluslararası kurumsal iletişimcilerin odağında olacağını yansıtıyor. Araştırmaya katılan iletişimciler dijital ve sosyal medyanın gelecekte en yakın çalışma arkadaşları olacağını ifade ediyor.

Çalışanlarla etkileşimin önemi de araştırmada vurgulanan bir diğer bulgu… İletişim direktörleri iç iletişimin en önemli sorumluluklarından biri olduğuna inanıyor ve kurumsal iç iletişim alanında alımlar yapmayı planladıklarını vurguluyorlar.

İletişimciler çoğunluk olarak insan kaynaklarıyla birlikte çalışma içinde olacaklarını da ifade ediyor. Bu sonuçlar önümüzdeki yıllarda kuruluşlar içindeki iç uyum ve eşgüdümün önemini ve çalışanların aktif desteğinin ve katılımının artan önemini vurguluyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.