Birleşmiş Milletler’in Hedefi: Geleceğe Yatırım Yapmak

Cuma 20 Kasım, 2015

193 üye ülkesiyle geçtiğimiz günlerde toplanan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu; insanlığa, Dünya’ya, refaha, barış ve birliğe odaklanan yeni ‘Küresel Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin onaylanmasında önemli bir adım attı.

Gelecek 15 yılın gündemini oluşturacak bu önemli ajanda; ekonomik kalkınmayı sağlamak ve iklim değişimi ile mücadele gibi birçok toplumsal ihtiyacı hedef almak için el ele vererek yoksulluğun ortadan kaldırılması gerektiğini ortaya koyuyor.

Bu, aynı zamanda Weber Shandwick’in müşterileriyle birlikte desteklediği ve desteklemeye devam edeceği gündemdir. Weber Shandwick; yoksulluk, açlık, cinsiyet eşitliği, ekonomik kalkınma gibi birçok konuda gerçekleştirdiği 150’nin üzerinde yaratıcı kampanyayla Birleşmiş Milletler’in 17 yeni Küresel hedefini desteklemekten ötürü gurur duymaktadır.

Bu yeni hedefleri karşılamak ve karmaşık olan toplumsal meselelere; finansal kaynak, insan sermayesi ve inovasyon oluşturmak için özel sektöre yönelik birçok fırsat bulunuyor. Küresel Hedefler’in gelecek dönemdeki başarısında etki sahibi olabilecek kurumları desteklemek için sabırsızlanıyoruz.